/ / / Kapitonas Alatriste
Kapitonas Alatriste
Žiūrėti online
  • Pridėti į žymes

Treileris:

BRRip 14-09-2014

Kapitonas Alatriste Alatriste

Brangiausias visų laikų ispanakalbis filmas, apdovanotas trejomis Ispanijos kino meno meno akademijos "Goya" premijomis. Ispanijos kino teatruose šį kūrinį pamatė daugiau nei 3 mln. žiūrovų.

Pagal rašytojo J.R.R.Tolkieno romanus sukurtos sensacingos trilogijos "Žiedų valdovas" žvaigždė Viggo Mortensenas nusprendė suvaidinti kito pasaulinio bestselerio ekranizacijoje. Danijoje gimęs aktorius laisvai kalba ispaniškai, todėl be problemų įsiliejo į ryškiausių Ispanijos artistų kolektyvą. Rašytojo Arturo Perezo Reverte romanas "Karžygys Alatristė" su milžinišku pasisekimu buvo išleistas 50 pasaulio šalių ir išverstas mažiausiai į 25 užsienio kalbas. Jungtinė įtakingiausių Europos prodiuserių komanda sugebėjo surinkti net 30 mln. eurų biudžetą ir patikėjo vadovauti kūrybiniam procesui patyrusiam režisieriui Augustinui Diazui Yanesui (jo komedija "Iš Dievo - nieko naujo" buvo rodoma Lietuvos kino tetruose), kuris meistriškai atkūrė 1622-1643 metų Ispanijos atmosferą, o tikrus istorinius, politinius ir kultūrinius faktus kruopščiai sujungė su populiarioje knygoje aprašytais išgalvotais įvykiais.

Įspūdingo ir kvapą gniaužiančio nuotykių epo veiksmas nukels žiūrovus į XVII-ojo amžiaus imperialistinę Ispaniją, kurią valdo silpnas ir lengvai manipuliuojamas monarchas Filipas IV-asis. Karaliaus rūmuose įsiviešpatauja korupcija ir užverda keisčiausios intrigos, todėl visa imperija atsiduria ties žlugimo riba, o visuomenėje vis labiau išryškėja socialinė nelygybė. Pinigais pertekę turtuoliai mėgaujasi prabangiu gyvenimu, o paprasti žmonės yra priversti kęsti skurdą ir badą. Tuo pačiu laikotarpiu pradeda reikštis garsiausi šalies menininkai: dailininkas Diego Velazquezas tapo paveikslus, poetas Francisco de Quevedo kuria eilėraščius, o rašytojas dramaturgas Lope de Vega stato komedijas teatro scenoje.

Po sudėtingų ir sunkių mūšių Flandrijoje (šiuolaikinėje Belgijoje) į savo mylimą tėvynę sugrįžta karžygys Diego Alatristė. Jis pasitraukia iš kariuomenės dėl skausmingos traumos ir beprotiškos meilės garsiausiai tų laikų Ispanijos aktorei Marijai de Castro, bet negali ramiai stebėti gimtojoje Ispanijoje klestinčios neteisybės. Drąsus bebaimis riteris jaučia begalinę ištikimybę karaliui ir trokšta vėl kovoti už savo šalies nepriklausomybę, bet neišsižada finansiškai naudingų užsakymų atlikti slaptas užduotis. Jis savanoriškai įsipainioja į išdavysčių, melo, intrigų, korupcijos, neapykantos ir meilės labirintą, kuriame nugalėtojai paaiškėja tik kruvinose dvikovose ir masiniuose mūšiuose.
Daugiau

Režisierius: Agustn Daz Yanes

Aktoriai: Viggo Mortensen, Elena Anaya, Unax Ugalde, Eduard Fernndez, Enrico Lo Verso ...

Žanras: Nuotykių, Drama

Metai: 2006

Šalis: Spain

Kalba: Lietuvių (Profesionalus, dvibalsis)

Reitingas

  • 0
KOMENTARAI
Informacija
Посетители, находящиеся в группе Svečiai, не могут оставлять комментарии к данной публикации.

Rašyti komentarus gali tik prisijungę vartotojai.


loading...