Agora
Žiūrėti online
  • Pridėti į žymes

Treileris:

BDRip 31-07-2014

Agora Agora

Romos imperijoje bręsta įvykiai, kurie netrukus neatpažįstamai pakeis senąjį pagonių pasaulį. Senajame pasaulyje daugėja krikščionių ir netrukus įtampa tarp senųjų tradicinių religijų ir naujosios - krikščionybės - sprogsta. Viskas prasideda aršiais debatais Aleksandrijos gatvėse, kuriuose krikščionys ir pagonys juodina vieni kitus, o kartais ir fiziškai kenkia vieni kitiems. Atrodo Aleksandrija sulaukė sunkių ir tamsių dienų.

Tačiau šlovingame senovės mieste visgi yra vieta, kurioje vertinama proto šviesa, o religiniai nesutarimai paliekami antroje vietoje. Tai garsioji Aleksandrijos biblioteka - žinių saugykla ir mokykla. Čia sukaupti visi to meto civilizuotojo pasaulio mokslo ir kultūros pasiekimai. Čia taip pat mokomi ir išrinktieji - kilmingųjų atžalos, kurios ateityje užims svarbius postus ir lems visos imperijos likimą. Čia viešpatauja mokslas ir kultūra, kuriuos skleidžia iškiliausi to meto tyrinėtojai ir mokytojai.

Jų tarpe viena žymiausių to meto moterų, Hipatija (akt. Rachel Weisz). Ji moko astronomijos, matematikos ir filosofijos tuo sukeldama daugelio susižavėjimą: tai buvo neįprasta to meto moterims. Tad nenuostabu, jog ne vienas Hipatijos mokinys žavisi ja daugiau nei derėtų mokiniui žavėtis mokytoja.

Orestas (akt. Oscar Isaac) - kilmingos šeimos atžala net viešai pripažįsta meilę Hipatijai. Tačiau Hipatija ištikima savo vienintelei ir tikrajai aistrai - mokslui. Ji visas jėgas ir laiką atiduoda tyrinėjimams ir žinių skleidimui. Deja, žinių šventovei, Aleksandrijos bibliotekai, iškyla pavojus: religiniai neramumai miesto gatvėse įsisiautėja ir išsilieja į atvirą maištą. Maišto metu įtūžusi nuskriaustųjų minia užtvindo biblioteką. Tai bedalių ir ilgai engtųjų minia: krikščionys, vergai, vargšai. Jų gretose visa apimančio chaoso metu atsiduria ir ištikimas Hipatijos vergas, Davosas (akt. Max Mingella). Jis jaučia, jog tai proga išsilaisvinti iš vergovės pančių. Tačiau su Hipatija jį sieja tvirtesni pančiai nei vergovė: Davosas slapčia myli savo šeimininkę ir mokytoją. Tad, kai įtūžusi minia ima veržtis į žinių šventovę, Davosas bando padėti Hipatijai ir jos bendraminčiams gelbėti senuosius raštus. Deja, daugelis to meto mokslo pasiekimų žūsta aklo įniršio apimtų žmonių rankose. Pasaulis pasikeičia visiems laikams. Kas žino, koks jis būtų šiandien, jei Aleksandrijos bibliotekos turtai nebūtų prarasti...

Tačiau net ir pasikeitusiame pasaulyje, kuriame vakarykščiai engiamieji patys tampa skriaudikais, gyvenimas tęsiasi. Šiame pasaulyje naujieji valdovai ir jų vietininkai privalo paisyti naujos kylančios jėgos - krikščionių - kaip pilnaverčių Romos imperijos piliečių. Jie jau nebetūno slaptuose susirinkimuose, jie ateina į žydų šventyklas ir apmėto juos akmenimis ir net drįsta atvirai grasinti Romos vietininkams. Senajame pasaulyje užverda nuožmi kova tarp senosios ir naujosios tvarkos, o tai tegali reikšti tik viena: chaosas. Šiame chaose blaškosi visi - krikščionys, pagonys, vergai, kilmingieji, Hipatija, Orestas, Davosas...
Daugiau

Režisierius: Alejandro Amenbar

Aktoriai: Rachel Weisz, Max Minghella, Oscar Isaac, Ashraf Barhom, Michael Lonsdale, Rupert Evans, Homayoun Ershadi ...

Žanras: Nuotykių, Romantinis, Drama

Metai: 2009

Šalis: Spain

Kalba: Lietuvių (Profesionalus, vienbalsis)

Reitingas

  • 0
  • Neveikia video
  • Užgesinti šviesą
KOMENTARAI
Informacija
Посетители, находящиеся в группе Svečiai, не могут оставлять комментарии к данной публикации.

Rašyti komentarus gali tik prisijungę vartotojai.


loading...