/ / / Legenda apie Tilį
Legenda apie Tilį
Žiūrėti online
  • Pridėti į žymes
HDTV 20-10-2016

Legenda apie Tilį Till Eulenspiegel

Nors pasakojama, kad olandų ir žemutinių vokiečių folklore sutinkamas keistas personažas Tilis Ulenšpygelis – realus XIV amžiaus asmuo, bastęsis po Vokietiją ir Nyderlandus, jokių istorinių patvirtinimų tam nėra. XIX amžiuje jis tapo prancūzų rašytojo Šarlio de Kostero romano herojumi.

Tilis vilki tradiciniais viduramžių juokdario drabužiais, keliauja po miestus ir kaimus, krečia linksmus pokštus, guodžia ir linksmina niūrius Flandrijos žmones, nori padėti jiems rasti gyvenimo džiaugsmą, nebijoti pasijuokti iš savęs. Tilio Ulenšpygelio juokai kartais grubūs ir stačiokiški, bet niekuomet jis neatsisako padėti žmonėms, juokais nuleisti jų trūkumus, paskatinti juos kautis dėl savo laisvės. Tokiu būdu Ulenšpygelis išreiškia savotišką krašto dvasią bei prigimtinį jo gyventojų būdą – kandų, tiesų ir netgi grubų, tačiau kartu labai žmogišką, nepriklausomą, teisingą.
Daugiau

Režisierius: Christian Theede

Aktoriai: Jacob Matschenz, Jule Hermann, Anna Bederke, Devid Striesow, Peter Jordan, Jakob Benkhofer, Peter Heinrich Brix ...

Žanras: Istorinis

Metai: 2014

Šalis: Germany

Kalba: Lietuvių (Profesionalus, vienbalsis)

Reitingas

+1 1

  • Neveikia video
  • Užgesinti šviesą
KOMENTARAI
Informacija
Mielas lankytojau. Tu čia esi kaip neregistruotas vartotojas.
Mes siūlome tau užsiregistruoti arba tiesiog prisijungti naudojant savo prisijungimo duomenis, tam, kad galėtum įkelti bei komentuoti norimas naujienas.

Rašyti komentarus gali tik prisijungę vartotojai.

loading...